Лабораторна робота 4

 Лабораторна робота № 4

Тема роботи: Системи колективної розробки контенту.

Мета виконання: ознайомитись із створенням та колективним редагуванням документів за допомогою хмарних сервісів платформи Google Workspace; навчитись візуалізувати та аналізувати статистичні дані за допомогою сервісів Google Cloud Platform; вдосконалити навички створення, редагування та форматування електронних форм для збору, аналізу та узагальнення науково-дослідницької інформації.

Обладнання та методичне забезпечення: персональні комп’ютери, платформа Google Workspace для організації та налагодження спільної роботи з документами, роздатковий дидактичний матеріал, скрінкасти.

Виконання завдання

Завдання 1. Виконання наукового апарату дослідження в Google Docs. 

Режим доступу: 

https://docs.google.com/document/d/1onzEe8yZeX2BEuILqqq5VKROZx9JktFReTS_A1UzHxM/edit?usp=sharing.

Завдання 2. Створення та відформатування засобами сервісу Google Docs електронну таблицю та візуалізувати результати наукових досліджень.



Режим доступу: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xhQbuj9CPVcZphkIhX8_XVHHmVEyYfxqZnqkUhw_JcY/edit?usp=sharing.

Завдання 3. Створення електронної форми-опитувальника до наукового проекту засобами онлайн офісу Google Docs.

Режим доступу: https://forms.gle/E3XqGpDkUSw8EFu18.


Відповіді на контрольні запитання

1. Що розуміють під терміном «контент»?

Термін «content» з англійської мови перекладається як «зміст», «сутність», «об’єм» (в залежності від контексту). В деяких наукових джерелах під терміном «контент» розуміють інформаційне наповнення чогось (зміст). Але, як правило, під поняттям «контент» розуміють все, що несе в собі інформацію (текстову чи візуальну). Це може бути текст, відео, аудіо, інфографіка, фотокартки чи будь-які інші графічні зображення.

2. Яке призначення систем колективної взаємодії?

Основне призначення систем колективної взаємодії:

− доступ до спільних ресурсів деякої групи учасників;

− організація спілкування між учасниками групи;

− координація та документування ходу робіт.

3. Які програмні засоби для роботи з електронними документами містить Google Docs?

Для роботи з електронними документами в Google Docs використовуються прості програмні засоби: текстовий онлайн редактор Google Documents, табличний онлайн процесор Google Spreadsheets, програма для роботи з онлайн презентаціями Google Presentations, графічний онлайн редактор Google Drawings і засіб створення форм для опитування – Google Forms.

4. Яким чином відбувається процес збереження в Google Docs?

Документи під час їх створення та опрацювання зберігаються автоматично кожні 2–3 секунди, кожна правка фіксується, і можна скористатися функцією відміни та повернення змін. Робота користувачів відбувається в реальному часі, тобто якщо один з користувачів змінює вміст документа, то всі зміни одразу ж відображаються й у вікні інших користувачів.

5. Яка кількість користувачів може працювати одночасно з одним файлом у Google Docs?

З одним і тим самим файлом одночасно може працювати до 200 користувачів, яких автор документа запросив до спільної роботи, вказавши його роль: співавтор, читач.

6. Які програмні засоби для роботи з електронними документами містить Google Docs?

Для роботи з електронними документами у Google Drive використовують такі програмні засоби:

  • текстовий он-лайн редактор Google Documents;
  • табличний он-лайн процесор Google Spreadsheets;
  • програма для роботи з он-лайн презентаціями Google Presentations;
  • графічний он-лайн редактор Google Drawings.
7. Яким чином відбувається процес збереження в Google Docs?
Відкрийте вкладку Файл. Виберіть пункт Зберегти як. У полі Ім'я файлу введіть нове ім'я для файлу. Натисніть кнопку Зберегти.

8. Яка кількість користувачів може працювати одночасно з одним файлом у Google Docs?
Як надати доступ до файлу та працювати над ним разом з іншими користувачами Файл Google Документів, Таблиць чи Презентацій можна одночасно редагувати не більше ніж на 100 відкритих вкладках або пристроях.

9. Які можливості при роботі з документами в Google Docs має користувач з режимі «Співавтор»?
Співавтор може читати і редагувати документ, зберігати його копію на своєму комп’ютері, а також видаляти і додавати нових співавторів;

10. Які можливості при роботі з документами в Google Docs має користувач з режимі «Читач»?
Може переглядати вміст останньої версії документа, а також зберігати її на своєму комп’ютері.

11. Охарактеризуйте призначення та функції середовищ для спільної роботи з документами.
  • Створення, зберігання, редагування документів. 
  • Управління доступом до документів. 
  • Можливість інтеграції з іншими підсистемами ІАІС та іншими програмними засобами, призначеними для роботи з документами.
12. Назвіть програмні засоби, які можна використати для колективної роботи над проектом. Охарактеризуйте їх можливості для комунікації учасників.
Організувати спільну роботу над документами учасників деякої групи можна за допомогою он-лайн сервісів, які отримали назву «Он-лайн офіси». Їх використання дозволяє людям з усьому світу у зручний для них час працювати разом над спільними документами, зберігати їх не на локальному комп’ютері, а на відділеному комп’ютері у мережі, і мати доступ до своїх матеріалів, де б ці особи не були.

Набір послуг, що надають он-лайн сервіси, зазвичай містить усі основні засоби традиційних офісних пакетів:
  • текстовий редактор;
  • табличний процесор;
  • програми для створення презентацій;
  • системи керування базами даних;
  • органайзери, календарі тощо.
13. Що таке віртуальний офіс? Яке його призначення?
Віртуальний офіс – це такий ресурс, призначений для людей, що живуть в різних країнах, також працюють в різних організаціях. За допомогою нього вони можуть спільно брати участь у розробці будь-якого проекту, або декількох проектів.

14. Опишіть можливості служби Google Docs для організації спільної роботи з документами.
Найпопулярнішою безкоштовною он-лайн службою, яка надає сервіси для колективної роботи з документами є на сьогодні служба Документи Google (англ. Google docs – документи Google). Використовуючи її, можна створювати електронні документи безпосередньо на порталі www.docs.google.com або завантажувати з локального комп’ютера користувача, зберігати документи в он-лайн сховищі Google і мати доступ до них з любого місця через мережу Інтернет, надавати за потреби доступ до цих ресурсів іншим користувачам.

15. Які обмеження на файли існують у середовищі Google Docs?
Завантажені документи, які перетворюються у формат Google Docs, не можуть бути більше, ніж 50 МБ. Всі обмеження на таблиці було знято в новій версії Google Sheets.

16. Файли яких типів можна створювати і розміщувати в Google Docs?
Підтримуються формати: простий текст, HTML, DOC, RTF, OpenDocument, PDF, і декілька графічних форматів.

17. У чому може полягати спільна робота над документом чи науково-дослідним проектом?
Спільна робота над документами означає, що кілька авторів разом працюють над документом або набором документів. Вони можуть або одночасно бути співавторами документа, або переглядати специфікацію, що є частиною структурованого робочого циклу. Співавторство в документах означає одночасну роботу над ним кількох користувачів. Існують різні методи спільної роботи над документом і співавторства, у яких усе більше значення набувають структура й контроль спільної роботи над документом. Щоб вирішити, котрий метод спільної роботи над документом і який продукт підходить для вас, подумайте над різними варіантами, переглядаючи доступні способи.

Немає коментарів:

Дописати коментар